Kicsi, de annál jobb hangulatú volt az I. Vállalkozói könyvcserebere, ahol a hangsúly végül nem is a könyveken, hanem a kapcsolódásokon volt.
Mi az a Vállalkozói Könyvcserebere?
1.rész
Egyszer volt, hol nem volt, kezdhetném a történetet, voltam egyszer én, aki nem bírt a fenekén maradni, és állandóan költözködött.
Tudod, mivel jár a költözködés?
Nálam általában azt, hogy baromi sok könyvet kell baromi sok dobozba bepakolni, aztán baromi nehéz cipelni.
Az előnye az, hogy ilyenkor intenzív selejtezésbe kezdek, és feltűnt, hogy ezeknek a könyveknek egy jelentős részét nem hogy nem forgattam mostanában, de nem is igazán érzem, hogy elővenném. Nem azért, mert rosszak lennének, vagy ilyesmi – egyszerűen már túlnőttem rajtuk.
Na jó, ez így fellengzősen hangzik.
Elolvastam őket, sok hasznosat adtak, alkalmasint meg is csináltam a tippeket, amik voltak bennük, ezáltal sokat segítettek a vállalkozásom vagy önmagam fejlesztésében. Hálás vagyok a szerzőknek, hogy átadták a tudásukat, amit immár magamévá tettem, szóval a könyvre a maga fizikai formátumában nincs szükségem.
Nosza, szabaduljunk meg tőlük!
Ez az egyik szál.
2. rész
A másik pedig az, hogy sok vállalkozói rendezvényen jártam már, sok emberrel beszélgettem, és akár a saját könyvemet árultam épp, akár csak úgy diskuráltunk egy-egy könyv kapcsán, előbb-utóbb előjött a sóhaj:
„Annyi könyvem van már, hogy el sem fér a polcomon, nem kellene még ezt is megvennem…”
És az ilyen sóhajok hatására (is) kezdett motoszkálni bennem, hogy milyen jó lenne, ha már nem olvasott könyveket újra lehetne cserélni.
3. rész
Ahogy mondtam, nagyon sok rendezvényre járok, és míg eleinte csillogó szemmel, szuper-inspiráltan tértem haza minden konferenciáról, kerekasztalról és workshopról, az utóbbi időben hiányzik ez az érzés.
Részben azért, mert úgy érzem, a tippek inkább a kezdőbbeknek szólnak, és én már nem kapok annyi újat, részint pedig azért, mert úgy gondolom, a rendezvények stílusa is megváltozott. Sokszor mintha már nem a tudásátadás lenne a cél, hanem az, hogy az előadók magukat fényezzék és a saját fizetős szolgáltatásaikat reklámozzák. Ami ingyenes eseménynél elmegy, de ha már sok-sok pénzt kifizettem a belépőért, akkor nem salest akarok hallgatni.
Szóval szerettem volna egy olyan eseményt, ahol valódi tudást adunk át egymásnak, értékesítés nélkül.
És egy szép napon összeértek a szálak; megszületett a Vállalkozói Könyvcserebere gondolata.
Ilyen volt az I. Vállalkozói Könyvcserebere
Bár nagyon sokan érdeklődtek, végül kevesen tudtak valóban eljönni. Volt, akit betegség akadályozott meg, másnál egy hirtelen jött, egész napos továbbképzés győzött, volt olyan, aki pont aznap szerepelt a tévében:) És úgy gondoljuk, a csodaszép, napsütéses időjárás is sokakat elcsábított.
De végül nem bántuk, hiszen akik ott voltak, nagyon jól érezték magukat!





- Pach Gabi „Rapid Randi S.H.A.P.E.™ módra – 5 kérdés. 5 perc. 5 találkozás” ismerkedős játéka messze túlmutatott a hagyományos vállalkozós bemutatkozós szokásokon, hihetetlen volt átélni, hogy alig 2 perc alatt mennyivel mélyebb beszélgetések alakultak ki.
- Lepés Marianna: „Vállalkozói limonádé: 5 hozzávaló, avagy mit tegyél, ha citromot adott az élet?” előadásán nagyon hasznos dolgokat tanultunk arról, hogyan győzzük le a nehézségeket, amikkel minden vállalkozó találkozik az életében
- Az én, „Én, te, ők és a kiscicák: 5 tipp a személyesebb marketing szövegekért” workshopomon pedig remek párbeszéd alakult ki a közösségimédia-használattal kapcsolatban.
Végül az esemény másfél órával tovább tartott, mint terveztük, olyan jól elbeszélgettünk, és egy csomó ötletünk lett, hogy miről szóljon a következő:)