„A gyorséttermi étel olyan szinten mérgező, hogy a nálunk kifinomultabb érzékkel rendelkező állatok meg sem eszik.”
„A C-vitamin készítménnyel egyenértékű aszkorbinsav fillérekért kapható a gyógyszertárban, csak ezt nekünk senki nem mondja el, hogy a gyógyszergyárak megszedhessék magukat.”
„A mikrohullámú sütővel történő melegítés rákkeltővé varázsolja az ételeket. Egy kísérlet szerint a mikrózott víz olyan egészségtelen, hogy még a magok sem csíráznak ki benne”
Három sugallat, ami igen népszerű volt mostanában a Facebook-on. Korábban a gyorséttermes poszt hódított, most a mikrós és a C-vitaminos a menő.
Ezeket a rémhíreket sokan azonnal, gondolkodás nélkül megosztják, hogy a veszélyekre figyelmeztessék ismerőseiket is.
Pedig a legtöbbje igen egyszerűen ellenőrizhető (és megcáfolható) adatokat tartalmaz. Kínáltál már kutyát hamburgerrel vagy sült krumplival?
Mind elfogadja.
Olvastad az Index C-vitaminos cikkét?
Érdekes.
Csíráztattál növényt mikrózott vízben?
Meg fogsz lepődni, nézz csak ide:
Egy kivételével az összes kísérleti alany élénk csírázásba kezdett, pedig csak mikróban felforralt vizet kaptak.
Persze ettől még lehet, hogy a sajtburger egészségtelen, vagy a mikrohullám rákkeltő, de nem árt kritikus szemmel szemlélni a dolgokat.
Mi köze ennek a marketinghez?
A szükséges kritikus szemlélet.
Sokan követik vakon a marketing híreket és próbálják az okosoktól hallott jótanácsokat beépíteni vállalati kommunikációjukba úgy, hogy nem végeznek el előtte néhány egyszerű kísérletet, sőt, sokszor el sem gondolkodnak azon, hogy szükségük van-e rá.
Sokan ölnek temérdek pénzt és energiát olyan eszközökbe, ami az ő területükön esetleg nem működik.
Ha például a te vállalkozásodban személyes ajánlásból jön a legtöbb (és legjobb) vevő, nem biztos, hogy megéri első helyre törekedni a Google listáján.
Ha nálad működik a telefonos értékesítés, ne állj le vele csak azért, mert egyesek szerint így már nem lehet eladni.
Nem minden eszköz működik egyformán minden területen, ezért talán még a legnagyobb marketing-szakértők sem tudnak általános tanácsokat osztogatni.
Más típusú kommunikációra lehet szüksége lehet szüksége egy bőrdíszművesnek, egy coach-nak, egy webshopnak…
Ezért gondolkodj, mielőtt cselekszel, kísérletezz, mielőtt belevágsz valami újba!
Minden jó tanácsot kritikusan fogadj!
Még ezt is;)
Mellesleg az aszkorbinsavas ” trükk” működik, kipróbáltuk – de tényleg megszüntették a gógyszertárakban az árusítását, ahogy 90%-os alkoholét is (pedig bizonyos műszaki munkákhoz kéne stb.).
C-vitaminhoz:
„A legtöbb C-vitamin-tablettában ugyanaz a szintetikus anyag van, mint a patikában kapható aszkorbinsavporban. Jogszabályi korlátja is van a fejenként megvásárolható mennyiségnek, a patikákban legfeljebb tíz grammot vehetünk alkalmanként, ha ezer milligrammos tételekben számolunk, akkor ez tíz napra elegendő.
Az emberek többsége azonban nem tudja, hogyan érdemes adagolni a port. Forró vízben például lebomlik, ezért nem érdemes forró teába tenni. Mint említettük, a vízben oldódó vitamin gyorsan kiürül a szervezetből, tehát egyszeri 1000 milligramm csinál reggel egy nagy csúcsot a vérben, de délután már olyan, mintha nem vettünk volna be semmit. A tabletták általában fokozatosan adagolják a vitamint, úgynevezett nyújtott hatóanyag-leadásúak. Például, egy nagy kapszulában sok pici kapszula van, amelyek különböző idő alatt oldódnak a gyomorban, így egész nap adagolják a vitamint.”
Egyáltalán nem igaz (kivéve talán a forró vizes részt)Szentgyörgyi is több grammot evett belőle naponta miután felfedezte, mi egyszer az utolsó aszkorbinsavas szériánál kipróbáltuk: bevettünk 1-2 napig 4-5 grammot, mert mindketten a párommal meg voltunk fázva…2 nap után nyoma sem volt a megfázásnak- mások 1-2 hétig is elkinlódtak vele…..a „csinált” tablettáknál az a nagy baj, h. nem csak aszkorbinsav van benne, hanem mindenféle hordozó, tömöritő , akármicsoda anyag ami egyrészt nem biztos, h. jót tesz a szervezetnek, másrészt szépen megnöveli az árat stb…..
Szóval néha a hoax sem hoax 🙂 ez pl. nem az! Amit bizonyít h. tényleg gyorsan eltűntek a patikákból az aszkorbinsavas port tartalmazó zacsik helyette vedd meg a mindenféle anyaggal teletömött, többezer forintos, 500 milligrammos verziót…és ami nem köztudomású sajnos még mindig h. az eddig ajánlott kb.60-100 milligrammos adag ha jól tudom I. világháborús adat!!!! pont az a minimum volt, h. ne kapjanak skorbutot a katonák a lövészárkokban – az a szomorú h.a legutóbbi időkig ez volt a meghatározó RDA mennyiség, most kezdtek rajta azt hiszem emelni….
Ugyan ez van az alkohollal is, azt hiszik minden hülyes piás a gyógyszertárba fog járni tiszta szeszt venni? ezért van cska 75%-os most már és az is csak limitált mennyiségben? Hát pl. a párom mérnökember és pl, nyomtatott áramkörök stb. tisztitására nagyon tiszta alkohol kell, különben annyi az eszköznek…de nem kapsz sehol! na ez se hoax hanem a véresen hülye valóság…:/
És ha elgondolom, h. Agatha Christie könyveiben a múlt század (20.sz.) közepén még vigan lehetett venni a patikákban nikotint, ciánt és hasonló mérgeket! 🙂